Ósma edycja festiwalu sztuk industrialnych. W programie zawierają się: koncerty zespołów industrialnych i elektronicznych, spacer przyrodniczy po rybnickiej dzielnicy Niewiadom - szlakiem dawnej kopalni Szczęście Beaty, wystawy zdjęć oraz spotkanie z fotografem Viktorem Máchą poświęcone obiektom przemysłu ciężkiego w Ukrainie.
Harmonogram:
Maszynownia Głowacki (wstęp wolny):
- 11.00 – 19.00: Dawne Komputery i Gry
Galeria Sprężarkownia (wystawy, wstęp wolny):
- 11.00 – 19.00: Zakazy, wykluczenia, przesądy: fotograficzna opowieść o kobietach w przemyśle
- 11.00 – 19.00: The Mills (Huty) – Viktor Mácha
13.00 – Spacer przyrodniczy (BRAK BILETÓW, powrót 14.45), wyjazd busem z terenu Zabytkowej Kopalni Ignacy
Budynek sprężarkowni (prelekcja, wstęp wolny):
- 15.30 – Viktor Mácha: Obiekty przemysłu ciężkiego Ukrainy
Nadszybie Kościuszko (koncerty, bilety 50 / 60 zł):
- 17.00 – Egoist
- 18.00 – Oderfisch
- 19.00 – Alles
- 20.00 – Decadent Fun Club
- 21.00 – Jacaszek, Budzyński + goście (Mazzoll, Stromski, Świątek) grają Legendę i Rimbauda.
Koncerty:
BUDZYŃSKI, JACASZEK + GOŚCIE GRAJĄ LEGENDĘ I RIMBAUDA
W 1991 roku ukazała się jedna z najbardziej tajemniczych i przejmujących płyt polskiego post-punka – „Legenda” zespołu ARMIA. Po przeszło ćwierćwieczu na pomysł reinterpretacji utworów z tej niezwykłej płyty wpadł jeden z najciekawszych polskich twórców „modern classical” i tzw. nowej elektroniki – Jacaszek. Swoim pomysłem podzielił się z liderem Armii, Tomaszem Budzyńskim. Efektem ich współpracy jest reinterpretacja „Legendy”.
Na koncertach nową Legendę oprócz Budzyńskiego i Jacaszka wykonują: Jerzy Mazzoll (instrumenty dęte / Arhythmic Perfection, Kazik, Kury oraz wiele innych…) Jacek Stromski (perkusja / Apteka, Groovekojad, Ortalion) oraz Kuba Świątek (instrumenty perkusyjne / Popsysze, Towary Zastępcze). W kopalni Ignacy artyści zaprezentują również fragmenty albumu Rimbaud – nie mniej intrygującej kolaboracji Jacaszka i Budzyńskiego z Mikołajem Trzaską.