Christian Kraft, książę Hohenlohe-Öhringen urodził się 21 marca 1848 roku w Öhringen w Niemczech. Jego rodzicami byli Hugo Hohenlohe-Öhringen i Paulina von Fürstenberg.
Książę Christian otrzymał staranne wykształcenie. Ukończył Akademię Rycerską w Legnicy i prawo na Uniwersytecie w Bonn. Potem – wzorem ówczesnej młodzieży z arystokratycznych rodzin – przeszedł przez kolejne szczeble kariery wojskowej. Jej uwieńczeniem był stopień generała, nadany księciu w czasie wojny francusko-pruskiej z lat 1870 – 1871. Swoistym wyróżnieniem było też przyznanie mu statusu honorowego członka zakonu joannitów.
Posiadał on rozległe dobra na Dolnym i Górnym Śląsku, w głębi Węgier oraz w Tatrach (w ich części węgierskiej, potem słowackiej).
Książę Christian Hohenlohe kontynuował dzieło ojca i w 1899 r. rozpoczął budowę kopalni Oheimgrube (późniejszej „Wujek”) w Brynowie, dzisiejszej dzielnicy Katowic. W 1905 roku za cenę 44 milionów marek i dodatkową trzymilionową roczną rentę sprzedał część zakładów przemysłowych spółce akcyjnej Hohenlohe Werke AG z siedzibą w Wełnowcu. Posiadając znaczną część udziałów spółki miał wpływ na jej działalność.
Z jego inicjatywy przystąpiono do renowacji zamku w Neuenstein, położonego na terenie Królestwa Wirtembergii w Niemczech. Prace przerwała jednak I wojna światowa, a po jej zakończeniu pomieszczenia zamku stały się siedzibą Centralnego Archiwum Hohenlohe.
Książę Christian znany był z wystawnego trybu życia. Gośćmi w jego rodowej siedzibie w Sławięcicach byli cesarz niemiecki Wilhelm II oraz cesarz Rosji Mikołaj II.
Po I wojnie aby uniknąć wpłacenia specjalnego uchwalonego przez sejm podatku, przekazał 15% akcji Hohenlohe Werke A.G. polsko-francuskiej spółce Skarboferm.
Christian Kraft Hohenlohe-Öhringen zmarł bezpotomnie 14 maja 1926 roku w Somogyszob na Węgrzech. Zgodnie ze swoją wolą został pochowany na cmentarzu w Jaworzynie Spiskiej. Majątek oraz tytuł księcia Ujazdu pozostawił swojemu młodszemu bratu, Hansowi von Hohenlohe.
W 1945 roku rodzina Hohenlohe opuściła Śląsk, a jej majątek został upaństwowiony.